Aptallar Şehri Full HD Türkçe İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.8 IMDB Puanı 939 Görüntülenme

Aptallar Şehri Full HD Türkçe İzle

Aptallar Şehri yani A Funny Thing Happened on the Way to the Forum, 1967 yılında vizyona giren, Zero Mostel, Jack Gilford ve John Cleese'in başrollerini paylaştığı bir müzikal komedi filmidir. Richard Lester'ın yönettiği filmin senaryosunu Stephen Sondheim kaleme aldı. Burt Shevelove ve Larry Gelbart tarafından yazılan aynı adlı oyundan uyarlanmıştır.

A Funny Thing Happened on the Way to the Forum 1952 yılında vizyona giren bir filmdir. Stephen Sondheim ve Burt Shevelove'un aynı adlı oyununa dayanmaktadır. Filmde Zero Mostel, Phil Silvers ve Jack Gilford rol aldı.

Film, Miles Gloriosus tarafından çok sevdiği Philia'yı kazanmasına yardım etmesi için tutulan bir köle olan Pseudolus'u takip ediyor. Bu planın bir parçası olarak, Pseudolus Philia'nın babasını kandırarak onu kız kardeşi Lycus ile evlendirmeye çalışır.

Filmin konusu, borçlarını ödemedikleri için hapiste olan Hero ve Philinte adlı iki borçluyu konu alıyor. Eve dönüp borçlarını ödeyebilmek için hapishaneden kaçmaya çalışıyorlar. Ancak Hero'nun Erronius Fadipeus adlı bir deliyle karıştırılması ve o günün başlarında hapishaneden birlikte kaçtıktan sonra Philinte ile birlikte oraya geldiğinde beklediği gibi hapishaneden serbest bırakılmak yerine bir akıl hastanesine gönderilmesiyle başları belaya girer. vardiya değişim saatlerinde onları korurken görevinde uyuyakaldı, çalıştıkları bir ofis binasında, o gün tekrar cezaevinden kaçmaya çalışırken yakalandıktan sonra tekrar tutuklanmadan önce, o gece başka bir vardiya sırasında başka bir gardiyan tekrar uyuyakaldı başka bir binanın içinde zamanı değiştirirler.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  A Funny Thing Happened on the Way to the Forum

  Yayın Tarihi:

  16 Ekim 1966

  Senaryo:

  Melvin Frank, Michael Pertwee, Burt Shevelove

  Ödüller:

  1 Oscar Kazandı. 2 adaylık. total

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?