Gizli Ajan Full HD Türkçe İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.0 IMDB Puanı 678 Görüntülenme

Gizli Ajan Full HD Türkçe İzle

Gizli Ajan, Sheldon Reynolds tarafından yönetilen 1956 yapımı bir filmdir. Başrollerinde Charles Boyer ve Joan Fontaine var.

Karısının bir katilinin izini sürmek zorunda olan bir adam hakkında ve aynı zamanda önceki rollerinden birinde Bob Hope'u da içeriyor.

Film, En İyi Yazma (Hikaye ve Senaryo) Akademi Ödülü'ne aday gösterildi, ancak kazanamadı.

Sheldon Reynolds, 14 Temmuz 1907'de Connecticut, Bridgeport'ta doğdu. Bir dişçinin oğluydu ve annesi, o henüz dört yaşındayken öldü. Liseyi bitirdikten sonra Reynolds, Columbia Üniversitesi'nde felsefe ve edebiyat alanında uzmanlaştı. Daha sonra Yale Hukuk Okulu'na girdi ve 1931'de onur derecesiyle mezun oldu.

Hukuk fakültesinden sonra, Reynolds New York'ta bölge savcı yardımcısı olarak çalıştı. İki yıl sonra "The Adventures of Sherlock Holmes", "The Shadow" ve "The Whistler" gibi radyo programlarında yazar olarak çalışmak üzere bu işi bıraktı.

Reynolds ayrıca The Falcon Takes Over (1942), The Falcon's Brother (1942), The Falcon In Irak (1943) ve The Falcon Manhattan Takes Over (1945) gibi filmler için de yazdı.

1945'te Reynolds, Gene Tierney, George Sanders ve Charles Boyer'in oynadığı Gizli Ajan için ilk senaryosunu yazdı. Bu film, önümüzdeki on yıl boyunca yönetmen Alfred Hitchcock ile Rope (1948), Stage Fright (1950), Strangers On A Train (1951) ve I Confess (1953) dahil olmak üzere birçok işbirliğinden biri olacaktır.

Gizli Ajan, James Stewart'ın oynadığı ve Sheldon Reynolds tarafından yönetilen 1956 tarihli bir gerilim filmi. Film, bir tıp konferansı için Avrupa'ya giden ve Soğuk Savaş'ın siyasi entrikalarına kendini kaptıran Amerikalı bir doktor hakkındadır


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Foreign Intrigue

  Yayın Tarihi:

  28 Mayıs 1956

  Senaryo:

  Sheldon Reynolds, Harold Jack Bloom, Gene Levitt

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?