Hindistan Hudutlarında izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.1 IMDB Puanı 2 Yorum 445 Görüntülenme

Hindistan Hudutlarında izle

Hindistan Hudutlarında, Lee Thompson'ın oynadığı 1959 İngiliz filmidir. Film John Huston tarafından yönetildi ve Huston, Daphne du Maurier ve Jack Davies tarafından yazıldı. Film, du Maurier ve Davies'in aynı adlı romanından uyarlanmıştır.

Arsa, 1857-1858'de Hint İsyanı sırasında iki genç İngiliz subayın istismarlarını takip ediyor.

Film Huston'ın eşi Anjelica Huston ve kardeşi David Zelag Goodman tarafından yazılmıştır. John Guillermin tarafından beyazperdeye uyarlanan Kral Olan Adam (1965) adlı romanından uyarlanmıştır. Filmin senaryosu Fyodor Dostoyevski'nin diğer iki romanından uyarlandı: Kumarbaz (1867) ve Budala (1869).

Film, Birinci Dünya Savaşı sırasında İngiliz Hindistan'ın Kuzey-Batı Sınırında geçiyor ve bazı sahneler Afganistan'da geçiyor. Büyük Oyun sırasında ailesini öldürdüğü için İngilizlerden intikam almak isteyen bir Afgan kabile üyesinin hikayesini anlatıyor.

Film, 1857 Kızılderili İsyanı sırasında Hindistan'daki Kuzey-Batı Sınırına gönderilen bir İngiliz subayını konu alıyor. İsyan sırasında işlenen bir cinayete tanık olabilecek biri de dahil olmak üzere birkaç karakterle karşılaşıyor.

Film, Hindistan'ın Kuzey Batı Sınır Eyaletinde görevli bir İngiliz Hint Ordusu subayı olan Kaptan Peter Bryan'ın (Todd) hikayesini anlatıyor. Küçük bir isyancı çetesinin sorumluluğunu üstlenen ve topraklarını İngilizlerden geri almaya kararlı olan Bibi Gulbaz (Cardinale) liderliğindeki bir isyanı bastırmak için Albay Reggie Quinn (Mills) ile birlikte görevlendirilir.

Biri kendi adamlarıyla birlikte olmak üzere birçok savaştan sonra Bryan, isyancıları yenmeyi ve İngiliz yönetimi için topraklarının kontrolünü geri almayı başarır.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  North West Frontier

  Yayın Tarihi:

  25 Ekim 1959

  Senaryo:

  Frank S. Nugent, Patrick Ford, Will Price

  Ödüller:

  3 BAFTA 3 nominations total.

  Resimler

  "Hindistan Hudutlarında izle" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Yorumlar (2)